Autodesk Inventor START! Informacje podstawowe - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Autodesk Inventor START! Informacje podstawowe

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional


Tytuł: Autodesk Inventor. START!

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 26.05.2008
ISBN:
978-83-924558-1-3
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron:
275
Miękka oprawa. Druk czarno-białyNakład wyczerpany. Brak możliwości druku

Niniejszy podręcznik skierowany jest do początkującego użytkownika programu Autodesk Inventor. Zastosowana tutaj forma zestawu kilku prostych projektów do samodzielnego wykonania, z dokładnym opisem kroków, pozwala w krótkim czasie zapoznać się z podstawami obsługi programu Autodesk Inventor i samodzielnie rozpocząć wykorzystywanie tego programu w codziennej pracy
Zestaw ćwiczeń zamieszczony w tym podręczniku został opracowany w polskiej wersji językowej programu Autodesk Inventor 2008, jednakże wszystkie ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonane w programie Autodesk Inventor 2009. Istotne różnice pomiędzy wersjami oprogramowania zostały wyróżnione i opisane.
Podręcznik ten może być także wykorzystany w nauce programu Autodesk Inventor 2010, po tymczasowym przełączeniu nowego interfejsu obsługi Inventor 2010 na interfejs klasyczny, taki jak w wersji 2009 i wcześniejszej. Zobacz temat Interfejs programu Inventor 2010, aby dowiedzieć się więcej.
Książka Autodesk Inventor. START! to:

  • Wzorcowy podręcznik dla początkujących
  • Pięć projektów obejmujących w sumie ponad 40 ćwiczeń.
  • Dokładny opis kroków w ćwiczeniach.
  • Podręcznik do samodzielnej nauki programu.
Cechą szczególną podręcznika Autodesk Inventor START! jest brak przygotowanych wcześniej plików ćwiczeniowych, co pozwala czytelnikowi na całkowicie samodzielne wykonanie wszystkich projektów ćwiczeniowych rozpoczynając pracę nad każdym projektem od zera.

Zawarty w podręczniku zestaw tematów obejmuje podstawowe narzędzia i techniki pracy programu Autodesk Inventor i stanowi dobrą podstawę do dalszego samodzielnego poznawania tego narzędzia pracy. Zastosowana tutaj forma zestawu kilku prostych projektów do samodzielnego wykonania, z dokładnym opisem kroków, pozwala w krótkim czasie zapoznać się z podstawami obsługi programu Autodesk Inventor i samodzielnie rozpocząć wykorzystywanie tego oprogramowania w codziennej pracy

Zawarty w podręczniku zestaw tematów obejmuje podstawowe narzędzia i techniki pracy programu Autodesk Inventor i stanowi dobrą podstawę do dalszego samodzielnego poznawania tego narzędzia pracy. Zastosowana tutaj forma zestawu kilku prostych projektów do samodzielnego wykonania, z dokładnym opisem kroków, pozwala w krótkim czasie zapoznać się z podstawami obsługi programu Autodesk Inventor i samodzielnie rozpocząć wykorzystywanie tego oprogramowania w codziennej pracy.
Główne tematy:
Modelowanie części i zespołów, adaptacyjność części i zespołów, wykorzystanie biblioteki Content Center, tworzenie dokumentacji rysunkowej 2D, elementy iFeature, biblioteki iPart, iAssembly, wiązania iMate, prezentacje montażowe, modelowanie z blachy, projektowanie z kształtowników stalowych, spawanie, wałki, połączenia śrubowe, połączenia wpustowe, przekładnie zębate, konfiguracja tabliczki rysunkowej i wiele innych.
Opinie czytelników o książce "Autodesk Inventor. START!"


Szanowny Czytelniku!
Zależy nam bardzo na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Autodesk Inventor.START!
i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przyśli swoją opinię o tej książce na adres:

Twoja rzeczowa, podpisana opinia o książce zostanie zamieszczona na tej stronie.
Opinie nadesłane przez czytelników:

Podręcznik „Autodesk Inventor START” spełnił moje oczekiwania.
Pożądana byłaby jednak wersja kolorowa, a także załączenie plików ćwiczeniowych.
(...)
Jedyną rzeczą utrudniającą w niektórych przypadkach wykonywanie ćwiczeń, jest brak wyraźnego tekstowego oddzielenia początkowego zdania o wykonywaniu czynności projektowej od instrukcji wykonywania kroków.
Pozdrowienia,
Krzysztof Carbol.

Witam.
Jestem na samym początku pracy z Inventorem i potrzebowałem dobrego podręcznika który by mnie poprowadził za rękę. Po długich poszukiwaniach znalazłem książkę Autodesk Inventor. START!. I muszę powiedzieć że jest to dokładnie to czego szukałem, wszystko jest dokładnie wytłumaczone i pokazane na licznych rysunkach. Ksiązka mimo ze jest to podręcznik dla początkujących opisuje wiele ważnych funkcji programu, materiał w niej zawarty pozwala na samodzielne stworzenie niedużego projektu oraz przygotowanie jego dokumentacji technicznej. Szczerze polecam te książkę wszystkim którzy zaczynają od zera.
Pozdrawiam.
Macias

Witam!
Podręcznik jest OK, dzięki niemu poznałem Inventora w stopniu podstawowym.
Zabrakło mi informacji o konfigurowaniu Inventora, zbyt mało info o dostosowywaniu już wygenerowanych rysunków (rzutów) zarówno za pośrednictwem stylów jak i z użyciem np AutoCADa.
Chciałbym aby podręcznik (może w kolejnej części) zawierał wiecej info o możliwości tworzenia zaawansowanych wizualizacji, renderowania, pracy z oświetleniem itd.
Pozdrawiam!
Adam Wojtasiewicz

Wróć do spisu treści