Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2018
Książki do nauki Inventora 2018, książka Inventor 2018, fabian stasiak

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 2018-04-09
ISBN:
978-83-947914-2-1
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 770

Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...
Wskazówka:
Ten podręcznik może być także z powodzeniem wykorzystany w pracy z Autodesk Inventor 2019. Nowości wersji 2019 opisano w pomocy programu.
Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób zaczynających swoją przygodę z systemem Autodesk Inventor 2018. Materiał zebrany w tym podręczniku został tak przygotowany, aby początkujący użytkownik mógł samodzielnie, we własnym tempie i bez pomocy doświadocznych użytkowników, nauczyć się pracy z programem Autodesk Inventor 2018 i osiągnąć biegłość w projektowaniu części, budowaniu zespołów, tworzeniu dokumentacji rysunkowej projektu, administrowaniu plikami modeli 3D i rysunków.


Dla nowych użytkowników ten podręcznik będzie doskonałym przewodnikiem po programie Autodesk Inventor 2018. Po przestudiowaniu książki, początkujący użytkownik będzie rozumiał sposób pracy i klimat programu. Użytkownik, który już pracuje w programie Inventor także znajdzie w książce wiele ciekawych informacji.
Aktywne realizowanie ćwiczeń zaproponowanych w podręczniku ułatwi osiągnięcie biegłości w posługiwania się programem Inventor 2018, co pozowli śmiało podejmować coraz trudniejsze zadania projektowe w codziennej pracy.


Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy, zawiera:


  • ponad 185 dokładnie opracowanych ćwiczeń
  • krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami
  • interesujące przykłady praktyczne
  • sztuczki i chwyty, przydatne w codziennej pracy
  • warsztat samodzielnego szkicowania, modelowania części i montażu zespołów
  • dokładne omówienie obszarów konfiguracji programu

Poniżej przedstawione są ilustracje z wybranych przykładów wykorzystanych w ćwiczeniach.
Kliknij ikonę na pasku nawigacji, aby powiększyć pokaz slajdów.
Krótki przewodnik po książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy"
Właśnie zainstalowałeś program i nie wiesz jak ruszyć…
Rozdział 1 zawiera przykładowy pierwszy projekt, który pozwala na zapoznanie się z podstawami projektowania w programie zaraz po jego zainstalowaniu, bez konieczności wykonywania operacji konfiguracyjnych. Rozdział 2 zawiera dokładny opis działania programu Autodesk Inventor, który uporządkuje posiadaną wiedzę na temat tego programu. Rozdział 3 zaprezentuje interfejs obsługi programu Autodesk Inventor 2018 i sposób manewrowania trójwymiarowym modelem. W rozdziale 4 znajdują się informacje o konfiguracji plików projektów, które porządkują położenie dokumentów i zasobów programu Inventor.

Chcesz biegle modelować części w Inventorze…
Rozdział 5 poświęcony jest zagadnieniom tworzenia szkiców i modelowania pojedynczych części bryłowych. W tym rozdziale przedstawiono narzędzia modelowania bryłowego i powierzchniowego części oraz poprawne techniki pracy z tego zakresu. Zawarty w rozdziale 5 warsztat szkicowania oraz modelowania części pozwala na samodzielne sprawdzenie nabytych umiejętności przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowym modelem.

Chcesz prawidłowo i sprawnie budować zespoły w Inventorze…
Rozdział 6 prezentuje sposób montowania zespołów, tworzenia części w kontekście zespołu, wprowadza w podstawy pracy z bibliotekami normaliów oraz uczy prawidłowego oznaczania i opisywania komponentów projektu. Warsztat montażu zespołów, znajdujący się na końcu rozdziału pozwala na samodzielne sprawdzenie umiejętności budowania zespołów i projektowania części w kontekście złożenia przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowymi modelami.
Chcesz umiejętnie pokazać projekt i sprawnie stworzyć pełną dokumentację rysunkową…
 
Rozdział 7 poświęcony jest tworzeniu prezentacji montażowych zespołów, które można zastosować do pokazania intencji projektu lub do stworzenia instrukcji montażu zespołu. Rozdział 8 prezentuje sposób przygotowania dokumentacji rysunkowej 2D, która jest niezbędnym elementem każdego projektu. W tym rozdziale omówiono praktycznie wszystkie aspekty tworzenia dokumentacji rysunkowej z części, zespołów i plików prezentacji programu Inventor, łącznie z tworzeniem numeracji i listy części.

Chcesz wiedzieć jak zapanować nad plikami tworzonymi w programie…
Rozdział 9 zawiera informacje i przykłady dotyczące administrowania plikami tworzonymi w programie Inventor. Przedstawiono tutaj prawidłowe techniki zmiany nazw plików powiązanych, tworzenia nowych zespołów na bazie zespołów istniejących łącznie z powiązaną dokumentacją rysunkową oraz przenoszenie projektów na inny komputer.

Chcesz wiedzieć jak dopasować program do własnych potrzeb…
Po zapoznaniu się z programem przychodzi czas na dopasowanie go do warunków pracy swojego biura konstrukcyjnego. W rozdziale 10 zgrupowane są informacje dotyczące konfiguracji różnych elementów programu, które należy wykonać, aby projekty realizowane w Inventorze były zgodne ze standardami i kulturą organizacyjną firmy.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy"
Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy i chciałbyś przekazać autorowi oraz innym czytelnikom swoje uwagi i spostrzeżenia na temat tej pozycji to prześlij list email na adres: . Jeżeli wyrazisz zgodę, to Twój list email lub jego fragment zostanie opublikowany na tej stronie.
Opinie przesłane przez czytelników:
Dodano w dn. 2020-01-09

Dzień dobry,
Gratuluje napisania tak świetnej książki. Ogrom wiedzy w niskiej cenie. Każda strona wypełniona jest znaczącą wiedzą, papier się nie marnuje nawet przez kawałek. Wykorzystanie każdego z możliwych narzędzi w przykładach cenne oraz praktyczne wstawki po co możemy używać takiego właśnie narzędzia - nie jest to tylko teoretyczny bełkot.
Czarno - białe obrazy troszkę utrudniają sprawę aczkolwiek obrazów jest tyle, że ciężko o zastosowanie koloru ze względu na wiele wyższy koszt książki. Zarówno czcionka jest dosyć mała ale dzięki temu mamy 700 stron, a nie 1000.
Żadne szkolenie, które jest warte kilkaset złotych nie da nam tylu informacji co książka, chyba że dwie treści zostaną połączone ze sobą

Podsumowując - świetna robota!
Polecam i po przestudiowaniu kursu podstawowego zakupię kolejne egzemplarze.
Pozdrawiam,
Tomasz Niewierkiewicz

Zobacz także opinie o wcześniejszych wydaniach tego tytułu:

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy. Opinie...
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy. Opinie...
Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Wróć do spisu treści