Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2020
Książki do nauki Inventora 2020, książka Inventor 2020, fabian stasiak, kurs podstawowy

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: Grudzień 2019
ISBN:
978-83-947914-5-2
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 740

Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Wskazówka:
Ten podręcznik może być także z powodzeniem wykorzystany w pracy z programem Autodesk Inventor 2021/2022. Nowości opisano w pomocy programu.
Aktywna praca z ksiażką poprzez wykonanie ćwiczeń opisujących funkcje i narzędzia programu oraz rozwiązanie przykładów warsztatowych z zakresu szkicowania, modelowania części i zespołów ułatwi osiągnięcie biegłości w posługiwania się programem Inventor 2020, co pozowli śmiało podejmować coraz trudniejsze zadania projektowe w codziennej pracy.

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy, zawiera:


  • ponad 170 dokładnie opracowanych ćwiczeń
  • krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami
  • interesujące przykłady praktyczne
  • sztuczki i chwyty, przydatne w codziennej pracy
  • warsztat samodzielnego szkicowania, modelowania części i montażu zespołów
  • dokładne omówienie obszarów konfiguracji programu
  • wyjaśnienie zagadnień dotyczących administrowania plikami modeli i powiązanej dokumentacji rysunkowej

Poniżej przedstawione są ilustracje z wybranych przykładów wykorzystanych w ćwiczeniach.
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy to książka dla osób zaczynających pracę z oprogramowaniem Autodesk Inventor 2020. Zawartość książki została tak skonstruowana, aby początkujący użytkownik programu Inventor 2020 mógł całkowicie samodzielnie, we własnym tempie nauczyć się pracy z programem Autodesk Inventor 2020 i osiągnąć biegłość w projektowaniu części, budowaniu zespołów, tworzeniu dokumentacji rysunkowej oraz administrowaniu plikami modeli 3D i rysunków.


Po przestudiowaniu zawartości książki i wykonaniu zaproponowanych ćwiczeń, początkujący użytkownik będzie rozumiał sposób prowadzenia projektów w Autodesk Inventor 2020, będzie umiał zrealizować projekt z wykorzystaniem bazowej funkcjonalności programu oraz stworzy kompletną dokumentację rysunkową zgodną ze standardami. Dodatkowo, będzie umiał dopasować konfigurację programu do swoich potrzeb oraz będzie wiedział jak administrować plikami modeli i rysunków.

Użytkownik, który już pracuje w programie Inventor także znajdzie w książce wiele ciekawych informacji, a także uporządkuje swoją wiedzę.
Kliknij ikonę na pasku nawigacji, aby powiększyć pokaz slajdów.
Krótki przewodnik po książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy"
Chcesz umiejętnie pokazać projekt i sprawnie stworzyć pełną dokumentację rysunkową…
Rozdział 7 poświęcony jest tworzeniu prezentacji montażowych zespołów, które można zastosować do pokazania intencji projektu lub do stworzenia instrukcji montażu zespołu. Rozdział 8 prezentuje sposób przygotowania dokumentacji rysunkowej 2D, która jest niezbędnym elementem każdego projektu. W tym rozdziale omówiono praktycznie wszystkie aspekty tworzenia dokumentacji rysunkowej z części, zespołów i plików prezentacji programu Inventor, łącznie z tworzeniem numeracji i listy części.

Chcesz wiedzieć jak zapanować nad plikami tworzonymi w programie…
Rozdział 9 zawiera informacje i przykłady dotyczące administrowania plikami tworzonymi w programie Inventor 2020. Przedstawiono tutaj prawidłowe techniki zmiany nazw plików powiązanych, tworzenia nowych zespołów na bazie zespołów istniejących łącznie z powiązaną dokumentacją rysunkową oraz przenoszenie projektów na inny komputer.

Chcesz wiedzieć jak dopasować program do własnych potrzeb…
Po zapoznaniu się z programem przychodzi czas na dopasowanie go do warunków pracy swojego biura konstrukcyjnego. W rozdziale 10 zgrupowane są informacje dotyczące konfiguracji różnych elementów programu Autdesk inventor 2020, które należy wykonać, aby projekty realizowane w Inventorze były zgodne ze standardami i kulturą organizacyjną firmy.
Właśnie zainstalowałeś program i nie wiesz jak ruszyć…
Rozdział 1 zawiera przykładowy pierwszy projekt, który pozwala na zapoznanie się z podstawami projektowania w programie zaraz po jego zainstalowaniu, bez konieczności wykonywania operacji konfiguracyjnych. Rozdział 2 zawiera dokładny opis działania programu Autodesk Inventor, który uporządkuje posiadaną wiedzę na temat tego programu. Rozdział 3 zaprezentuje interfejs obsługi programu Autodesk Inventor 2020 i sposób manewrowania trójwymiarowym modelem. W rozdziale 4 znajdują się informacje o konfiguracji plików projektów, które porządkują położenie dokumentów i zasobów programu Inventor.

Chcesz biegle modelować części w Inventorze…
Rozdział 5 poświęcony jest zagadnieniom tworzenia szkiców i modelowania pojedynczych części bryłowych. W tym rozdziale przedstawiono narzędzia modelowania bryłowego i powierzchniowego części oraz poprawne techniki pracy z tego zakresu. Zawarty w rozdziale 5 warsztat szkicowania oraz modelowania części pozwala na samodzielne sprawdzenie nabytych umiejętności przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowym modelem.

Chcesz prawidłowo i sprawnie budować zespoły w Inventorze…
Rozdział 6 prezentuje sposób montowania zespołów, tworzenia części w kontekście zespołu, wprowadza w podstawy pracy z bibliotekami normaliów oraz uczy prawidłowego oznaczania i opisywania komponentów projektu. Warsztat montażu zespołów, znajdujący się na końcu rozdziału pozwala na samodzielne sprawdzenie umiejętności budowania zespołów i projektowania części w kontekście złożenia przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowymi modelami.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy"
Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2020. Kurs podstawowy i chciałbyś przekazać autorowi oraz innym czytelnikom swoje uwagi i spostrzeżenia na temat tej pozycji to prześlij list email na adres: . Jeżeli wyrazisz zgodę, to Twój list email lub jego fragment zostanie opublikowany na tej stronie.
Opinie przesłane przez czytelników:
Na razie brak opinii...
Zobacz także opinie o wcześniejszych wydaniach tego tytułu:

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs podstawowy. Opinie...
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy. Opinie...
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy. Opinie...

Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Wróć do spisu treści